Järvikylien yhdistyksen eläkeläiset kahvistelivat kukkaloiston keskellä

10.8.2017 06:00 Kaisu Määttä

PESSALOMPOLO – Eläkeliiton Ylitornion järvikylien yhdistyksen jäsenet viettivät perinteistä ”kerran kesässä” kahvitilaisuuttaan viime viikolla Elsa Langon kauniissa pihapiirissä, kukkaloiston keskellä. Paikalla oli arviolta 30–40 henkeä.

Yhdistyksen puheenjohtaja Jaakko Bimberg kertoi, että yhdistyksessä on nykyään hieman yli 140 jäsentä. Yhdistyksen jäsenet tulevat hyvin laajalta alueelta: Pessalompolo, Meltosjärvi, Mellajärvi, Mellakoski, Kaitajärvi, Pakisjärvi, Lohijärvi, Aavasaksa, Sirkkakoski, Raanujärvi, Raanujärven Ylipää Pellon puolelta – sekä lisäksi muutamia jäseniä on myös Rovaniemeltä, Torniosta ja Övertorneålta.

Koko juttu Meän Tornionlaakson sivulla 16.

Jaa uutinen:  

 
Viimeisimmät paikallisuutiset
Hae uutisista ja sivustolta
 
Meän Tornionlaakso
Alkkulanraitti 48
95600 Ylitornio
Puh: 020 743 3210
ylitornio(@)tornionlaakso.net
Asiakaspalvelu:
Tilaukset
Osoitteenmuutos
Palaute
Uutiskirje
Yhteystiedot
Tavathan
Facebookissa:
Grafu Oy


Alkkulanraitti 48
95600 Ylitornio
Puh: 020 743 3210
ylitornio(@)tornionlaakso.net